Spinki do mankietów Lew

826,00 zł
Brutto Czas realizacji - do 21 dni od daty dokonania wpłaty

Model „Lew” jest zainspirowany XVI wiecznym śląskim talarem miejskim. Na jego awersie znajduje się wielopolowa tarcza herbowa, a na rewersie postać kroczącego lwa. Talar widoczny na zdjęciu poniżej jest oryginalny i był oficjalnym środkiem płatniczym w czasach Carla Godulli. W projekcie odwzorowano sylwetkę lwa w formie grawerunku. Nuta nostalgii w postaci historycznego rysunku oraz nowoczesna, okrągła forma spinek tworzą romantyczną kompozycję ukazująca uczucia i moc.

Wymiary: średnica 18mm
Materiał: srebro pr. 925 rodowane

Ilość

Kolekcja biżuterii „Pan G” jest inspirowana postacią Carla Godulli tzw. „śląskiego króla cynku”. Karol Godula był wybitnym przedsiębiorcą i innowatorem żyjącym na przełomie XVIII i XIX w. Dzięki własnej pracy i inwestycjom zgromadził ogromny majątek szacowany na ok. 2 miliony talarów (średnia pensja wynosiła wówczas 300 talarów rocznie). Do stworzenia kolekcji zostały wybrane motywy romantyczne oraz minimalistyczne, odwzorowujące zarówno wizerunek twardego negocjatora oraz uważnego mentora, którym był K.Godula. Kolekcja „Godula” jest też powiązana i uzupełnia kolekcję „Violet” dedykowaną postaci hrabiny Joanny Schaffgotch, której życie na zawsze odmienił Carl Godulla, kiedy zaopiekował się nią jak była jeszcze kilkuletnim dzieckiem. Ulubionym kwiatem hrabiny były fiołki wonne o charakterystycznej, fioletowej barwie. W kolekcji użyto więc kamieni o barwie fioletowej - ametystów.

Biżuteria jest wykonywana ręcznie na zamówienie firmy BB-Blue sp. z o.o., która utworzyła "Miejsce Pełne Szczęścia".
BB-Blue sp. z o.o. jest wyłącznym Dystrybutorem kolekcji „Violet" i "Pan G”, a do każdego egzemplarza jest dołączony certyfikat oryginalności potwierdzający wykonanie produktu w pracowni „RYBIANNA”.

Szczegóły produktu

10 Przedmioty